White Gold 1. Sezon İncelemesi

0
3112
White Gold 1. Sezon Vincent Swan
Yaratıcı: Damon Beesley | Oyuncular: Ed Westwick, James Buckley, Joe Thomas, Linzey Cocker | 2017 | 1. Sezon | 6 Bölüm | 30 Dk. | Komedi | BBC Two

Gossip Girl izleyicilerinin şu sıralar Netflix‘te gözüne çarpmış olacağını tahmin ettiğim White Gold 1. Sezon en sevdiğimiz kötü adamlardan Chuck Bass’i oynayan Ed Westwick’in başrolünde oynadığı 6 bölümlük bir komedi dizisi. 80’lerde geçen BBC Two yapımı, Essex’te çift katlı pimapen satan bir grup satışçının hikayesini anlatıyor. Bu hikayenin başrolündeki Vincent Swan, kendine güvenen ve şeytan tüyüne sahip bir adam. Bir nevi House of Cards misali aynı zamanda hikayenin anlatıcısı da rolünde.

White Gold 1. Sezon: Chuck Bass Essex’te

Chuck Bass sonrasında bir türlü güzel işlerde izleyemediğimiz Ed Westwick’i orijinal aksanı ile görmek başta şaşırtabilir ama kesinlikle bir o kadar keyifli. Vincent Swan kesinlikle Bassvari bir adam, Westwick bildiği bir yerden oynuyor ama bu belki Bass karizmasını özlediğimizden beni pek rahatsız etmedi. Ona eşlik eden şeytani Brian ve güzel yüz Lavander ile birlikte satış konusunda da saçmalama konusunda da üstlerine yok. Bu kadar kendinden emin bir ekibin tabii ki başına gelen şeyler de aynı sevidede komik.

Linzey Cocker‘in oynadığı Sam Swan, Vincent’ın erken yaşta evlendiği eşi. Bir Blair Waldorf değil tabii. Her şey çok iyi gidiyor gibi görünse de Vincent’ın dalavere dünyasının için de kaybolduğunu bilmiyor Sam. İki çocukla birlikte Vincent’ten daha fazla ilgi bekliyor ve yavaşça Vincent’ın sırlarının örtüsünü kaldırmaya başlıyor. 

İlk bölümün enerjisini üçüncü bölümde kaybeder gibi olsa da toparlamayı başarıyor White Gold 1. sezon sonunda. Kısa ve eğlencelik bir dizi olarak yeterince başarılı. Dizinin popülaritesi sayesinde 2018’de Swan ve arkadaşlarının maceralarını izlemeye devam edebileceğiz gibi görünüyor.

DEĞERLENDİRME
Yazarın Notu
PAYLAŞ
Önceki İçerikGLOW 1. Sezon İncelemesi
Sonraki İçerikThe Incredible Jessica James
Sinema ve kitap tutkunu bir dijital dünya insanı. Konuşmayı, anlatmayı çok sevdiği için başladığı bloggerlık yolculuğunda sinema maceralarını Tarçınlı Kahve üzerinde paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here