War Dogs

0
2581

Hangover filmlerinin yönetmeni Todd Philips’in son filmi War Dogs, kısaca 20’lerinin başındaki iki gencin silah satıcısı olmasının hikayesini anlatıyor. Gerçek bir hikayeye dayanan filmin başrollerini ise Whiplash’in yıldızı Miles Teller ve 2000’li yılların John Belushi’sine dönüşmekte olan Jonah Hill oynuyor.

Todd Philips’in The Wolf of Wall Street’i olmak için yola çıkan film ne yazık ki hedefine ulaşamıyor. İyi bir anlatıcı olan ve seyircinin ilgisini ekranda tutmayı bilen Philips bu konuda yine problem yaşamıyor. Çok rahatça izlenen bir film War Dogs. Sorunu silah endüstrisine olan eleştirel bakış açısının David Packouz’un savaş karşıtı fikirlerinin buharlaşması ile aynı hızda yok olması ve kendisini Amerikan rüyasına kaptırması. Paranın büyüsüne kapılıp ortağının kötü geçmişine kulak tıkamayı tercih eden Packouz’u sade vatandaştan da öte fedakar aile babası konumuna getirmesi filmin gidişatını belli eden en önemli nokta. Bu gereksiz kahramanlaştırma filmin atması gereken dürüstlük adımına engel oluyor ve Hollywood filmi izlediğimizi hatırlatıyor bize. Eleştirelliğini ve dürüstlüğünü kaybettikten sonra da jenerik bir hikaye içerisine sıkışıyor ve eğlencelik bir film olarak kalmaya mahkum oluyor. Şu anda müzik şirketi olan ve hatta filmde bakım evinde gitar çalarak cameo yapan gerçek Packouz’un bir anlık şans yakalamış vasat bir adamdan çok daha ilginç olacağı belli, oysa War Dogs onu dümdüz bir adam olarak resmetmiş. Güldürdüğü sahneler yok değil ama bir Philips filminden bekleyeceğiniz kadar olmayacağını söylemem gerek. En azından sürpriz oyuncu Bradley Cooper’ın Henry Girard’ı ve gözlüklerinin ekranda göründüğü zamanlar mutlaka gülümsetiyor.

Amerikan silah endüstrisine dair ilginç bir hikayeyi anlattığı için farklı bir seyirlik. Akıp gidiyor, keyifli bir seyir sağlıyor, yine de ortalamanın çok üzerine çıkamıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here