Sinemada Uygun Fiyatlı Film İzleme Rehberi

2
5033
ucuz sinema bileti nasıl alınır

Çevremdeki herkesin İstanbul’daki sinema fiyatlarından – en çok da tüm köşeleri kapmış Cinemaximum’dan – şikayet eder olduğunu fark ettim. Çok fazla film izleyen ve olabildiğince sinemada izlemeyi seven biri olarak tabii ki benim de sınırsız kaynaklarım yok ama size sağlayabileceğim ipuçlarım var! 40 liralara çıkan fiyatlardan cüzdanınız yandıysa ya da sinemaya gitmekten vazgeçirdiyse sizi ucuz sinema bileti önerilerine alalım. Atladığım kampanyalar kesin vardır, onları da yorumlara bekliyorum!

Ucuz Sinema Bileti Nasıl Alınır?

1Başka Sinema

Tabii ki konuyu önce Başka Sinema ile açacağım. Bu güzel oluşum pek çok farklı salonda oynuyor, yıl boyunca festivallerde çok konuşulan filmleri getiriyor. Seçkisi her zaman leziz ve ilgi çekici. Farklı lokasyonlarda tek bir salon alması ile de erişiminiz kolay olacaktır. Hem reklam derdi yok hem de filmlerde ara yok! Festival ruhunu tüm sene yaşamak isteyenleri Başka Sinema sitesine alalım.

2CGV Arthouse

Cinemaximum’un Başka Sinema’ya cevabı niteliğinde. Bu seçki ile normalde popülizmin dibine vuran ve güzel güzel bağımsız filmleri bir türlü vizyona getirmeyen Cinemaximum’da yılın iyi filmlerini izleyebiliyoruz. Bu yazıyı yazdığım an itibariyle 11 salonda CGV Arthouse filmleri oynuyor. Rekabetin kızışması ile bilet fiyatları da tüm seanslarda 12 TL! Şu anda neler var incelemek isterseniz buradan sayfasına gidebilirsiniz.

3İlk Seans 7 TL

Bu benim en fazla kullandıklarımdan. Salon sınırlaması (IMAX ve VIP dışında) pek olmayan bu tatlı Maximum kart kampanyası ile 12:30’a dek ilk seanslar sadece 7 lira. Amaaan sabah kim kalkıp filme gidecek diyenlerdenseniz ortalık sakinken bir uğramayı deneyin. Sabah kahvenizi alıp filme girmek güne çok güzel başlangıç oluyor, demedi demeyin.

4Çarşamba Günleri

Cinemaximum’larda Çarşamba günleri kampanyasıyla biletler ucuzluyor. Bu sayede 7 ila 14 lira arasındaki fiyatlarla ucuz sinema bileti almak mümkün. Programınızı ona göre yaparak kampanyadan faydalanabilirsiniz.

5Uygun Fiyatlı Filmler

 

Son dönemde 8 ya da 9 liraya yaptıkları film özelinde kampanyalar dikkat çekiyor. Genelde vizyonda uzun süre kalmış Türk filmlerini ya da özel bir konseptle seçki izlenebiliyor. Şu anda Oscar ödüllü filmler seçkisi sadece 8 liraya izlenebilirken Aile Arasında, Cebimdeki Yabancı, Ölümlü Dünya gibi filmler sadece 9 lira. Sitesinden vizyondakiler listesini takip etmeniz önerilir.

6Fırsat Siteleri

Gün ve seans uymadı, uygun kredi kartınız yok ya da hepsi var ama istediğiniz salonda ya da filmde uygun kampanya yok. Onun da çözümü var 🙂 Fırsat sitelerinden ya da Hepsiburada gibi kanallardan alacağınız ucuz sinema bileti ile dilediğiniz filme gidebilirsiniz. IMAX dahi 18 TL’ye geliyor! Ben verdiği PNR kodu ile internetten de bilet alabildiğim için yakala.co‘yu tercih ediyorum ama pek çok site var bu şekilde alabileceğiniz. Geri sayıma takılmayın sürekli var bu fırsatlar. Önden almanıza bile gerek yok, gişede sırada alıp çok ciddi kar edebilirsiniz.

7Sinemia

Düzenli sinemaya gidenler için bir de tabii ki Türk girişimi Sinemia var. Daha düzenli şekilde sinemaya gidebildiğim bir dönemde çok faydasını gördüm. Sınırsız paketler ile her gün 1 film hakkınız olabileceği gibi 3 filmlik paketler ile de üye olabilirsiniz. Kampanya dönemlerini yakalarsanız çok uygun fiyatlara üyeliği de kapabilirsiniz.

SaveSaveSaveSaveSaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

PAYLAŞ
Önceki İçerikThe Insult – Hakaret
Sonraki İçerikGood Time – Soygun
Sinema ve kitap tutkunu bir dijital dünya insanı. Konuşmayı, anlatmayı çok sevdiği için başladığı bloggerlık yolculuğunda sinema maceralarını Tarçınlı Kahve üzerinde paylaşıyor.

2 YORUMLAR

  1. Sinemia’yı Enpara ile kullandığınızda aylık 3 filmi 19 TL’ye izleyebiliyorsunuz. Bunlardan biri IMAX, VIP vs de olabildiği için epey avantajlı oluyor. Üstelik tüm sinemia biletlerini internetten alırsanız, puan biriktirip arkadaşınıza bileti bedavaya bile getirebiliyorsunuz 😉

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here