Trainwreck

0
2166

Amy Schumer’in hem senaryosunu yazdığı hem de baş rolünü oynadığı Trainwreck’in yönetmen koltuğunda da Judd Apatow olunca, sonucun kötü olmasını beklemiyordum, şaşırtmadı. Inside Amy Schumer komedi programı ile hızlı bir çıkış yapan komedyen Amy Schumer’i keşfedip bütün skeçlerini izlemek istememek mümkün değil. Trainwreck ile keşfedip sevme aşamasını hızlıca geçip aramıza katılabilirsiniz!

Kadına seksist yaklaşımları çok fazla eleştiren Schumer’in kaleminden çıkan romantik komedide de tabii ki pek çok toplum dayatmasına ters bir kadın karakter var karşımızda. Filmin konusu kısaca hayran olduğu babasının tek eşliliğe karşı duruşunu benimsemiş olan dergi yazarı Amy (Amy Schumer)’nin hayat felsesesinin doktor Aaron (Bill Hader) ile tanışması ile büyük bir sarsıntı yaşaması.

Trainwreck, cinsellik üzerine şakalar yapmaktan pek korkmayan bir film ama bunları asla ucuzlatmıyor. Film klasik romantik komedi formülünü işliyor olsa da, Schumer’in kaleminden çıkınca karakterler yeni gibi parlamış. Derginin genel yayın yönetmenini oynayan Tilda Swinton’dan kendisinin parodisini oynayan LeBron James’e kadar yan karakterler de enfes. Sadece ekrana her çıktığında enerjimi sömüren Amy’nin kızkardeşini oynayan Brie Larson’u sevemedim. Amy’nin gözünden izlediğimiz hikayede sıkıcı bir hayatı olan sıkıcı kız kardeş gibi görünmesi gerektiği bariz, ancak fazla başarılı olmuş en ufak sempati yaratmadı bende, sanki o da o sıkıcılığı zorunluluktan seçmiş gibi hissettirdi daha çok.

Kısaca yılın en iyi komedilerinden biri Trainwreck, gülmek için mutlaka izlenesi. Kendini toplumun olmasını istediği gibi değil olduğu gibi seven ve sevdiren kadınları Amy Schumer’den izlemeyi, Girls’ün yarısını çıplak geçirerek mesajını gözümüze sokmaya çalışan Lena Dunham’a tercih ederim. Belirtmeden geçemeyeceğim Schumer’in filmin sonundaki dansı, paha biçilemez. Sadece son 10 dakikası için dahi izlemeli, sonrasında zaten kendinizi Inside Amy Schumer’i izlerken bulacaksınız.


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here