Todd Haynes’in Yeni Filmi Wonderstruck Fragmanı Yayınlandı!

0
3533

Safe ve Far From Heaven gibi ünlü filmlerin yönetmeni Todd Haynes, 2015 yılında yayınlanan Carol ile beni kendisine aşık etmişti. Carter Burwell’in müzikleri ve Haynes’in muhteşem yönetimi ile için de kaybolunacak bir aşk hikayesi Carol. İzlemeyenlere mutlaka öneriyorum. Yönetmenin yeni filmi Wonderstruck fragmanı konu olarak aşırı cezbetmemiş olsa da beni bu nedenle heyecanlandırıyor.

Wonderstruck Fragmanı: Haynes’in Hugo’su

Yönetmen Cannes’da seyirci ile buluşan yeni filminde Martin Scorsese’nin Hugo filminin uyarlandığı kitabın da yazarı olan Brian Selznick ile çalışıyor. Carol’da olduğu gibi müzikler Carter Burwell’e, sinematografi ise Edward Lachman’a teslim. Metascore ve yorumlar önceki filmleri kadar muhteşem olmasa da Haynes’in atmosfer yaratmadaki ustalığına güvenerek, etkileyici bir seyirlik beklentisi içerisindeyim.

Filmin konusuna gelirsek, orta Amerika’da yaşayan bir çocuk ile ondan 50 sene önce New York’da yaşamış bir kızın benzer hikayelerinin kesişimlerini içeriyor Wonderstruck. Başrollerinde daha önce Far From Heaven ve Safe’te Haynes ile çalışmış olan Julianne Moore ve güzel oyuncu Michelle Williams oynuyor. Amerika’da 20 Ekim’de vizyona girecek filmin henüz ülkemizde ne zaman seyrici ile buluşacağı belli değil ama belli olduğunda listeme ekleyeceğimden emin olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here