The Incredible Jessica James

0
346
The Incredible Jessica James 2017
Yönetmen: Jim Strouse | Senaryo: Jim Strouse | Oyuncular: Jessica Williams, Chris O'Dowd, Lakeith Stanfield | Komedi | ABD | 2017 | 85 Dk.

Günümüz gençlerinin hayallerinin peşinden gitmeye çalışırken yaşadıkları sıkıntıların anlatımı güncel sinemanın ve televizyonun sevdiği konulardan biri. Büyük şehirlere ait olmayan ama orada var olmaya çalışan büyük hayallerle dolu insanlarla dolu kentlerin minik hikayeleri benim de kendimi özdeşleştirdiğim manzaralar. Orta sınıf ailelerin hayalperest çocuklarının sinema macerasında yeni durağımız The Incredible Jessica James.

The Incredible Jessica James: Bir New York Masalı Daha

İlk kez Sundance’te seyirci karşısına çıkan The Incredible Jessica James bir Netflix yapımı. Sundance ruhuna sahip film, New York sokaklarında bağımsız bir kadının hikayesi. Jessica Williams‘ın Jessica James’i oyun yazarı olarak yükselmeye çalışırken yaşadığı taze ayrılıkla da baş etmeye uğraşıyor. Bir yandan da bir çocuklara tiyatro öğretiyor. Karakterine ve konuya hızlı bir giriş yapan yönetmen Jim Strouse başrol seçimi ile en doğru kararı vermiş. İlk anda şaşırtan ve belki biraz antipati yaratan Jessica, hızla seyircinin kalbini kazanıyor. Dağınık ve çılgın saçları gibi, olduğu gibi, pek durdurulamayan bir karakter. Tüm garipliklerine rağmen çekim gücü inanılmaz. Chris O’Dowd‘un oynadığı yeni boşanmış Boone ile garip arkadaşlıkları ve ilişkileri mütevazı bir aşk hikayesine doğru yol alıyor.

The Incredible Jessica James - Jessica WilliamsNe yazıktır ki bu modern gençliğin dramında senaryo için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Girls ve Frances Ha’nın gezdiği sulara adımını atmasına rağmen onların derinliği ve samimiyeti yanında yağmur birikintisine dönüşmeden edemiyor. Williams’ın tüm çabasına ve göz alıcılığı yıkılan hayallerini ve güvensizliklerini yeterince hissetmemize yetmiyor. Özellikle ailesini ziyaret ettiğindeki tavırları, belki kendi neslimizin küçümseyiciliklerini ve bilmişliğini yüzümüze vurduğundan mıdır, can sıkıyor. Bunu da tam yapamadığından yine etkisi saniyeler sürüyor elbet. Metroda adama bacaklarını kapattırmasından fangirl hallerine ufak dokunuşlarla kendisini affettirmeyi başarıyor neyse ki.

İster istemez daha iyi bir kalemin ellerinde keyifle izlenecek bir dizi olabilirmiş The Incredible Jessica James, Master of None gibi ekranlarımızı şenlendirebilirmiş. Jessica Williams ile göz alan ışığı sayesinde eminim yakında tekrar karşılaşacağız. Biz tüm yeteneği ile herkesi hayran bırakmasını konuşana dek, The Incredible Jessica James onunla tanışmak içni fırsatınız. Ortalama bir romantik komedi modunda olanları mutlu etmeyeceğini sanmam.

SaveSaveSaveSave

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here