Temmuz Ayında Sinemada İzlemeniz Gereken 4 Film

0
4022
Temmuz vizyon önerileri

2017 şaşırtarak devam ediyor. Genelde kurak geçmesini beklediğimiz yaz sezonu güzel film yağmurunda gidiyor. SplitWonder Woman gibi beklentisizce izlediklerimi sevdiğim, Logan ve Baby Driver gibi türleri oyuncak eden filmlere bayıldığım bir senedeyiz. Temmuz ayında ise uzun zamandır beklenen iki film başrolde: Dunkirk ve Spider-Man: Homecoming. 2016’dan kalan güzelliklerin de vizyon göreceği bir ay Temmuz. Güzel bir sezon olacak gibi hissedip, tüm sene için heyecanlanmadan edemiyorum. Bu kadar güzelse temmuz vizyon önerileri için neden 4 film seçtin demeyin, vizyonda hali hazırda pek çok güzel film sizi bekliyor. Eğer izlemediyseniz hepinizi önce Baby Driver’a alalım, incelemesi de burada. Hala izlemeyen varsa, Wonder Woman, Lady Macbeth ve Personal Shopper da seçenekleriniz arasında.

Buyrun temmuz vizyon önerileri listesine!

4. Spider-Man: Homecoming | 07 Temmuz

Captain America: Civil War ile tanıştığımız yeni Spider-Man Tom Holland, karakteri tekrar yaratmak için sinemalarda. Yeni yüzyıldaki macerasına 2002 yılında Tobey Maguire ile başlayan Örümcek-Adam 3 filmden sonra 2012’de The Amazing Spider-Man ile koltuğu Andrew Garfield’a bırakmıştı. Açıkçası pek genç iken Tobey Maguire ile Spider-Man’i sevmiş biri olarak Garfield’a pek ısınamamıştım. Beklentileri pek karşılayamayan film ancak ikinci filmi görebilince, Marvel en sevilen karakterlerinden birini dünyasının dışında bırakmaya kıyamadı. Böylece geldik pek yakın dönemin üçüncü sil baştan filmine. Beklentiler yüksek, nefesler tutuldu, bekliyoruz. Bakalım Marvel sonunda istediği süper kahramana kavuşabilecek mi?

3. Dunkirk | 21 Temmuz

Nefes tutmak demişken, Nolan hayranları 3 yılın sonunda bir yudum nefes alabilecekler! Ünlü yönetmen geleneğini bozmayıp sezon öncesi vizyonlarda olacak. Bu defa bir İkinci Dünya Savaşı hikayesi ile karşımıza çıkan ünlü yönetmen Tom Hardy gibi sevdiği oyuncuları da bırakmıyor. Savaşın psikolojik yönünün ağır basacağını bildiğimiz film, şimdiden en iyi listelerine aday. Heyecanla bekliyoruz!

2. Rock’n Roll | 21 Temmuz

Sinema endüstrisi ile dalga geçiş şeklinden midir, Guillaume Canet ve Marion Cotillard’a olan sevgimden ve kendileri ile dalga geçme şekillerine hayran kalmamdan mıdır bilinmez, ben bu filmi pek sevdim. İstanbul Film Festivali’nde izlediğimde kahkahalarca güldüm. İncelemesi burada, gitme kararı size kalmış!

1. The Handmaiden | 28 Temmuz

Gelelim geçen senenin en etkileyici filmlerinden birine! Bu kadar geç vizyon bulması gerçekten haksızlık. Chan-wook Park‘ın kıvrımlı hikayesinde görünmez sürprizlerle dolu, şaşırması zor sinema seyircisini dahi tuzaklara düşüren güzelliği, seksi, kışkırtıcı ve muhteşem bir sinematografiye sahip. 2016 listelerini kapatmamış olanlara, kaçıranlara mutlaka tavsiye edilir.

 

PAYLAŞ
Önceki İçerik[Fragman] A Ghost Story
Sonraki İçerikGet Out
Sinema ve kitap tutkunu bir dijital dünya insanı. Konuşmayı, anlatmayı çok sevdiği için başladığı bloggerlık yolculuğunda sinema maceralarını Tarçınlı Kahve üzerinde paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here