Şubat Ayında Sinemada İzlemeniz Gereken Oscar Adayı 5 Film

2
4619

Her yıl olduğu gibi geç vizyona giren Oscar adayı filmler Şubat ayına sıkıştı. Kısacık ayda öyle dolu dolu bir vizyon var ki, gözler hiç Şahan’a ya da 50 Shades serisinin son filmine kaymasın lütfen, onları ev sinemasına saklayalım illa izlenecekse de (buraya göz devirme emojisi gelsin). Şubat tabii ki sadece vizyon ile değil bir taraftan !f Bağımsız Filmler Festivali ile de sinemaseverleri mutlu eden bir ay. Ben biletlerimi aldım 15’ini heyecanla bekliyorum! Dolu dolu geçecek ayda ne izleyeceğiz derdinden kurtarmak için de listemiz aşağıda. Diyeceksiniz ki bir tek Oscar filmleri mi var, vizyondaki Türk filmlerinin hakkını yedin yine. Bu isyanda haksız sayılmayacağınızı kabul etmekle birlikte listenin tamamen Helince kararlarla alındığını belirtmem gerekli. Buyrun bu ay ne izlesek diyenlere ilaç olacak listemize:

5. Darkest Hour – 02 Şubat

İkinci dünya savaşının başlarında Churchill’in yaşadığı zorlukları ve verdiği çetrefilli kararları anlatan film, başka dönemleri yaşatmada usta  Joe Wright‘ın elinden olunca doğal olarak ilgi çekiyor. En İyi Film dahil 6 dalda aday filmde başrolü tanıyamamış olabilirsiniz. Gary Oldman yoğun makyajın altında dahi filmi alıp götürebilir diye inanıyorum.

Filmekimi takvimime çok isteyip sıkıştıramadığım ama vizyona geldiği gibi izlediğim Martin McDonagh filmi bol Oscar adaylığı olan bir diğer film. Kızı bir cinayete kurban giden Mildred’in davaya ilgi çekmek için kiraladığı üç reklam panosunun Ebbing’i karıştırmasının hikayesini anlatıyor. Tek spoiler: Frances McDormand muhteşem! Filmin detaylı incelemesi için buraya tık tık. 

3. I, Tonya – 16 Şubat

Tonya Harding’in inanılmaz hayat hikayesini ve ünlü skandalını anlatan filmde Margot Robbie’nin harika olduğunu anlamak için fragman yetiyor. Harley Quinn’den The Wolf of Wall Street’in ateşli eşine her rolün altında kalkan Robbie’yi bir üst ligde görmek keyifli olacak.

2. The Shape of Water – 16 Şubat

13 dalda Oscar adaylığı ile yıl boyu önde götürdüğü yarışın son çeyreğine gelen The Shape of Water, Akademi’nin ödül verme şansı yakalayamadığı Meksikalı yönetmen Guillermo Del Toro’nın yıldızını parlatacak gibi görünüyor. Gizli bir araştırma enstitüsünde tutulan inansı bir yaratığı kaçırmaya çalışan sessiz Elisa’nın hikayesini anlatıyor.

1. Call Me By Your Name –  23 Şubat

Andre Aciman’ın romanından uyarlanan Call Me by Your Name, İtalya yazında bir ilk aşkın hikayesi. Kendini kabul etmenin ve kalbini kaptırmanın en saf hallerini anlatan filmde inanılmaz bir oyunculuk sergileyen Timothée Chalamet yılın en çok konuşulan adlarından biri haline geldi. Filmekimi‘nde izlediğim filmi tüm ilk aşkların hatırına herkese öneriyorum.

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here