Şubat Ayında Sinemada İzlemeniz Gereken 6 Film

2
1844

Geldik yılın en civcivli ayına! Bu en kolay seçim yaptığım ay oldu, buna rağmen pek beğendiğim Swiss Army Men’i çıkartmak durumunda kaldım ve 6 film ile hile yaptım. La La Land Oscar’ları silip süpürecek olsa da, pek çok önemli aday bu ay vizyona çıkıyor. Oscar öncesi listelerini tamamlayamayanları !f İstanbul da eklenince oldukça yoğun bir ay bekliyor her zamanki gibi, buna ben de dahilim tabii. Bu ay bir başka önemli ödül daha var, tabii ki Sinema Bloggerları Ödülleri! Heyecanla bekleyiniz 🙂 O zaman sinemanın kazanacağı bir sezon sonu olsun, 2017 bize heyecan dolu, kalite dolu bir sinema takvimi getirsin! Buyrunuz:

6. Lion (03 Şubat)

Film, senaryo, sinematografi, müzik, yardımcı kadın oyuncu ve yardımcı erkek oyuncu olmak üzere toplam 6 dalda Oscar’a aday olan Lion, Şubat başı itibariyle sinemalarda olacak. 5 yaşında iken ailesini kaybeden ve pek çok macera sonrasında Avusturalyalı bir çift tarafından evlat edinilen Hintli bir adamın geri dönüş macerasını anlatıyor. Oscar öncesi mutlaka izlenmesi gerekenlerden.

5. Silence (17 Şubat)

Ödül sezonunda görmezden gelinen Scorsese filmi, sadece yönetmen ile olan gönül bağı yüzünden dahi izlenecek, orası kesin.Yıllardır çekmek isteyip sonunda muradına erdiği filmin fazlaca Hristiyanlığı övdüğü konuşmaları var, izlemeden bilmek zor.

4. Hidden Figures (24 Şubat)

Yine Oscar En İyi Film adaylarından biri olan Hidden Figures, geçtiğimiz yıl fazla beyaz bir sene geçiren akademinin özür dilemesi için altın fırsatlardan biri. Oscar ödüllü Octavia Spencer’ın adaylık aldığı film, NASA’da çalışan 3 siyahi kadının hikayesini anlatıyor.

3. Toni Erdmann (03 Şubat)

Almanya’dan çıkan ve beni esir alan bu garip baba/kız komedisi ile ilgili yazım için buraya. Kaçırmamanız gereken, orijinal bir hikaye, umuyorum Yabancı Dilde En İyi Film’i de ev götürerek Oscar tacı ile sezonu tamamlayacak.

2. Manchester by The Sea (03 Şubat)

Casey Affleck’in performansının dillerden düşmediği Manchester by the Sea, izlemeden 2016 listelerini tamamlayamayacağınız filmlerden. Babasını kaybeden yeğenine bakmak durumunda kalan bir adamı anlatıyor. Yürekleri dağlama olasılığı oldukça yüksek.

1. Moonlight (17 Şubat)

Aldığı 8 Oscar adaylığı ile hali hazırda izlenecekler listelerine girmiştir diye düşünsem de bu listeye almadan edemedim. İlk olarak !f İstanbul’da seyirci karşısına çıkacak olan Moonlight, hemen ardından vizyonda da yerini alıyor. Bir büyüme hikayesi anlatan film En İyi Film’de La La Land’i zorlar mı diye  beklenti yaratmıştı ancak yarışı ikinci kapatacak görünüyor. Mutlaka izlenmesi gereken.nokta.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here