Sense8 8 Haziran’da Dizi Finali ile Dönüyor!

1
3721

Netflix dizisi Sense8’in ikinci sezon sonrasında iptal haberi geldiğinde dizinin fanlarından yoğun bir tepki gelmişti. Her ne kadar Netflix bu iptal haberini 8 farklı ülkede çekilen dizinin prodüksiyon maliyetlerine bağlasa da dizinin muhafazakar kesimlerden aldığı tepkilerin neden olduğu hissiyatı baki. Tepkiler sonrasında Netflix dizinin hayranlarını son bir final bölüm ile veda etme şansından mahrum bırakmayacağını açıklamıştı. İşte o muhteşem gün pek yakın! 8 Haziran günü ekranlarda olacak Sense8 final fragman da yayınlandı.

Sense8 Final Fragman: Küme BPO’ya Karşı

Berk’in incelediği Sense8 2. Sezon finalinde ekip Wolfgang’e yaklaşabilmek için korktucu Whispers ve kötü tarafa kayan Jonas’ı kaçırmıştı. Şimdi merakla savaş ilanı sonrasında yaşanacak aksiyonları ve kümenin bunun nasıl altından kalkacağını bekliyoruz.

Veda edecek olmak çok üzücü. Wachowski kız kardeşlerin dünyanın anlayışsız ve ötekileştiren haline tepkili dizisi, çok daha fazla şansı hak eden, benzeri olmayan bir yapım. İzlediğim en iyi dizilerden biri olduğunu kolaylıkla söyleyebilirim. İnsanlar arasındaki görünmez bağlantıyı, birbirini kabul etmeyi ve sevgiyi merkezine alan dizi, bir nevi manifesto niteliğinde. Matrix ile tanınan Wachowski’lerin hayata bakış açılarını yansıtan, tüm içtenliği ve güzelliği ile seyirciyi sarıp sarmalayan hikayenin sezonlarca devam etmesine kesinlikle itirazım olmazdı. İki sezonluk sürede sekizliye hayran eden dünyanın dört bir yanından maceraları, aksiyonu ve heyecanı bol bir hikayeyi nasıl devam ettirirlerdi diye ister istemez merak ediyorum. Aslında farklı dünyalarda yaşasalar da, çok farklı inançlara sahip olsalar da birbirini seven ve kabullenen kümenin tüm dünyaya verdiği mesaja belki de en çok ihtiyacımız olan zamanlardayız. Yetmeyecek de olsa bizi merakta bırakmadığı için şükredip, kümeye kısa süreliğine de olsa tekrar kavuşacağımız 2 saatlik final bölümüne geri sayımı başlatabiliriz!

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here