Sadettin Teksoy, Stranger Things’e El Atarsa!

0
1914

Uzun zamandır heyecanla beklenen ve daha korkutucu olacağı söylenen Stranger Things‘in yeni sezonu yayında. Netflix büyük beklenti yarattığı Stranger Things yeni bölümleri duyururken sadece fragmanlar ile yetinmedi, muhteşem işlere imza attı. Bu defa gizem konusunda televizyondan tanıdık bir isim Hawksins’te, Sadettin Teksoy!

Sadettin Teksoy ile Nokta Atışı

Dizinin yeni sezonunun çıkışını bu defa başka bir efsane hareket ile Sadettin Teksoy’u Hawkins’e yollayarak duyurdu. Yıllarca garip olaylar ile ekranlarımızın vazgeçilmez bir ismi olmuştu Sadettin Teksoy. Bu anlamda nostaljik havasına da tam uygun Stranger Things’in. Teksoy’u Hawkins’te gezinip çözmeye çalışırken 90’lar çocuklarının kendisini Stranger Things kahramanları ile aynı yaşta hissetmemesi pek mümkün değil, bana öyle hissettirdi en azından. Her ne kadar yaş baş dinlemeyen bir dizi olsa da bu anlamda biraz daha yakınlaşmış gibi seyircisine.

Dönence ve Stranger Things

Başka neler mi oldu? 4 gün önce Facebook’taki şu paylaşımda Barış Manço’nun Dönence müzikleri ile Stranger Things 2. sezon görüntülerini birleştirdikleri fragman ilgi toplamıştı. “Duyuyorum. Görüyorum. Biliyorum. Dünya alt üst oluyor. 27 Ekim’i bekle, geliyorum. #StrangerThings” mesajı ile paylaşılan video gerçekten de çok zekice bir hareketti. Bu da yine nostalji etkisini birleştirdiği bir iletişim olduğu için izleyenleri etkiledi ve bu kadar heyecan yarattı diye düşünüyorum.

Stranger Things ile 80’ler Müzik Yolculuğu

Spotify ile yaptığı işbirliği ile Stranger Things karakterlerinden hangisi ile müzik zevkinizin uyduğunu görüp, Spotify-StrangerThings sayfası üzerinden listelerine ulaşabiliyorsunuz. Listeler 80’lerin her tonundan müziklerle dolu, her biri gerçekten çok güzel. Sabahtan beri listeler arasında gezip, dizinin moduna girdim diyebilirim. Ben mi? Will çıktım ama tüm karakterlerin listelerini karıştırmadan da edemedim 😉 Mutlaka en az bir listeyi Spotify’da dinleyin ve listelere özel ekran koruyucusu ile upside down’a kısa bir yolculuk yapın derim.

Netflix gerçekten bütün hafta sonu oturup Stranger Things izlememiz için elinden geleni yaptı. Bize de bu dileğini gerçekleştirmekten başka bir seçenek kalmadı sanıyorum! Dizinin incelemeleri de yakında blogda olacak, takipte kalın.

Netflix Stranger Things 2. Sezon Spotify

SaveSave

SaveSave

PAYLAŞ
Önceki İçerikBebek Bakıcısı – The Babysitter
Sonraki İçerikBetween 2. Sezon İncelemesi
Sinema ve kitap tutkunu bir dijital dünya insanı. Konuşmayı, anlatmayı çok sevdiği için başladığı bloggerlık yolculuğunda sinema maceralarını Tarçınlı Kahve üzerinde paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here