Runner Runner

0
963

İzlemek istediğim bir çok iyi film var iken neden Runner Runner, neden bile bile lades: o esnadaki film arkadaşım olan annem aksiyon filmlerini çok sevdiği için. Madem izledik, notlarımızı da paylaşalım.

Yüksek lisans masraflarını karşılamak için kampüs içerisinde online kumar sitelerinin tanıtımını yapan Richie (Justin Timberlake), okul tarafından yakalanıp uyarı aldığında elindeki tüm para ile kumar oynar ancak kaybeder ancak oynadığı oyunda hile olduğunu keşfeder. Hem parasını geri almak hem de hileyi ortaya çıkarmak için online kumar sitelerinin başındaki Ivan Block(Ben Affleck)’u bulmak için Costa Rico’ya gider. Burada Block’u bulmakla kalmaz, onun için çalışmaya başlar ve lüks hayatın içerisine girer ancak FBI ajanlarının peşine takılması çok uzun sürmez.

Film üzerinde konuşulacak çok bir şey yok aslında, oldukça jenerik bir senaryo ile online kumar siteleri üzerine vasat bir aksiyon filmi. Konusu çok ilginç değil (en azından benim için), sonu tahmin edilebilir, şaşırtıcı bir twist yok hikayede, heyecan yaratamıyor. Filmdeki Richie ve Rebecca arasında bir elektrik, bir aşk göremedim (neredesin Mila Kunis!) hatta yıllardır ne yaptığını bilerek Block’un yanında kalan Rebecca’nın Richie’yi seçmesi mantıklı dahi gelmedi bu sebeple.

Giderek oyunculuk işini daha da ciddiye alan Justin Timberlake’in oyunculuğunu Friends With Benefits’te gayet keyifli ve yeterli bulmuştum, bir garezim yok kendisine, oyunculuk hevesini destekliyorum ama romantik komedilerde daha iyi sanki, fazla drama kasmasına da gerek yok. Ben Affleck’in çok kolay kotardığı bir rol olmuş ama onun da bu filmi çok aşırı ciddiye almadığı bariz, daha çok eğleniyor, psikopat karakterinin tadını çıkarıyor gibi.

Sonuç; kesinlikle gerekli bir film değil, daha önce benzer örneklerini gördüğünüze eminim. Ne hikaye, ne yönetim ne de oyunculuk açısından fark yaratan bir yönü yok, televizyon dizisinden hallice. Aksiyon filmi olsun, kafamı yormayayım, biraz Timberlake/Affleck soslu zengin yaşam seyirliği olsun, gözümüz gönlümüz açılsın derseniz, iyi seyirler. Ha film listeme alsam mı diyenlere ise önerim, güzel vaktiniz için çok daha iyi filmler var, listenin en sonlarına doğru alalım bu filmi lütfen.

DEĞERLENDİRME
Yazarın Notu
PAYLAŞ
Önceki İçerikThe Secret Life of Walter Mitty
Sonraki İçerikTamam Mıyız?
Sinema ve kitap tutkunu bir dijital dünya insanı. Konuşmayı, anlatmayı çok sevdiği için başladığı bloggerlık yolculuğunda sinema maceralarını Tarçınlı Kahve üzerinde paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here