Ocak Ayında Sinemada İzlemeniz Gereken 5 Film

0
1420

Yeni bir yılda yeni bir format ile karşınızdayım. Burada paylaştığım vizyon takvimi tamamen kişisel merak ve heveslerime göre elenmiş bir liste olsa da, öneri özelliğini kaybedip giderek uzayan bir hal aldı. Hangi filmlere gitsek diyenlere daha kısa ve öz cevap verebilmek adına bundan sonra listeyi 5 ile sınırlamaya karar verdim. Açıkçası bu kararı uyguladığım ayın sezonun en muhteşem vizyon takvimi olması benim açımdan zorlayıcı oldu!

8 Ocak

The Big Short

Kadrosu çok iyi filmler heyecan yaratırken artık biraz da korkutuyor beni, sanıyorum çok fazla hayal kırıklığı yaşadık besleyip büyüttüğümüz beklentilerimiz nedeniyle. The Big Short’un da ilk fragmanından beridir içimdeki karışık hislerin sebebi bu olsa gerek. Yine de filmi merak etmemi engellemiyor, beklentilerimi de dizginleyerek izlemeyi planlıyorum ama dürüst olalım: Christian Bale, Ryan Gosling ve Brad Pitt’i aynı filmde oynatmak ayıp olmamış mı sevgili Adam McKay?


The Hateful Eight

Tarantino’nun pek uzun süredir konuştuğumuz 8. filmi The Hateful Eight, çekilecek mi çekilmeyecek mi derken karşımızda. İsterse Tarantino’nun en iyisi isterse en kötüsü olsun, sonuçta Tarantino ve izlenecek.


22 Ocak

The Revenant

Bu yıl en çok beklediğim 2 filmden biri ve diğeri de bir sonraki hafta, 1 ay sonra gelen Christmas gibi. Sinemada izlemek için direndiğim güzel filmlerden olduğu için, merakımın tadını çıkartıyorum, tatlıyı sona saklar gibi. Geçen yıl Birdman ile Oscar’ı evine götüren Iñárritu boş durmadı ve yeni bir film ile karşımızda. Başrolde izleyeceğimiz Leonardo DiCaprio’nun ise Oscar’ı kazanması/kazanamaması durumunda internetin çökmesini izlemek için en ön sırada bekliyorum.


29 Ocak

Carol

Düğün telaşesi içerisinde olduğum için Film Ekimi’nde yakalayamadığım Carol’u bir süredir sayıklıyorum, içimden bir ses çok seveceğimi söylüyor bu filmi ilk fragmandan beridir, beklentim yüksek! Neyse ki Cate Blanchett var, eminim onun varlığı bana yetecek filmde.


Spotlight

Oscar listelerinde hep en üst sıralarda gördüğümüz Spotlight ile ilgili giderek azalan bir meraka sahibim, benzerini Boyhood ile de yaşamıştım geçen yıl, şişirilmiş olduğu hissi giderek artıyor bende ama bu iyi bir şey, beklentim düşükken izlemeyi daha çok seviyorum filmleri. En İyi Film adayı olacağı garanti görünen film, ödülü evine bile götürebilir gibi görünüyor, yani elbet sinemada izlenecek.

Listeye girememiş ancak merak ettiklerim arasında Jennifer Lawrence’ın David O. Russell ile son filmi olan ve Oscar konuşmalarına dahil olan Joy, sinemada izlersem belki bir etkisi olur diye düşündüğüm çok iyi yorumlar alamamış olan In the Heart of the Sea, kadınların oy hakkını savunan süfrajetleri anlatan Meryl Streep & Carey Mulligan’lı Suffragette ve Rocky efsanesini  var. Bunlar aklınızda olsun 😉


 

PAYLAŞ
Önceki İçerikStar Wars: The Force Awakens
Sonraki İçerik5. Sinema Bloggerları Ödülleri
Sinema ve kitap tutkunu bir dijital dünya insanı. Konuşmayı, anlatmayı çok sevdiği için başladığı bloggerlık yolculuğunda sinema maceralarını Tarçınlı Kahve üzerinde paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here