Ocak Ayında Sinemada İzlemeniz Gereken 5 Film

0
1580

Altın Kürelerin dağıtıldığı, Oscar adaylarına gün saydığımız Ocak ayı önceki yıllara göre oldukça zayıf bir vizyon takvimine sahip, beklediğimiz tüm filmler Şubat ayına yığılmış durumda. Festivallerde yakalayamadıklarım ile birlikte Şubat ayında 5 filmle yetinemeyeceğim şimdiden belli. Ocak ayı için 5 film seçmeyi başardım, ama eğer izlemediyseniz 7 Altın Küre ödülü ile rekor kıran La La Land ilk tercihiniz olmalı, izlediyseniz buyrunuz listeye.

5. Snowden (06 Ocak)

Joseph Gordon-Levitt 2015’te vizyona giren The Walk’tan sonra yine bir belgeselden filme dönüşen bir yapımla karşımızda. NSA’in tüm ipliğini piyasaya seren en meşhur kaçaklardan Edward Snowden’i anlatacak olan filmi Oliver Stone ve Gordon-Levitt için listeme ekledim.

4. Moana (20 Ocak)

Yılın en iyi animasyon listelerinde mutlaka yer bulan Moana’yı en çok da müzikleri ve konuşulan şarkısı için merak ediyorum.

3. American Honey (13 Ocak)

Cannes’da Andrea Arnold‘a Jüri Özel Ödülü kazandıran bu serseri gençlik filmi yılın en merak ettiklerim arasında yer alıyor.

2. The Salesman (27 Ocak)

https://www.youtube.com/watch?v=wgPdkCB7sKY

Asghar Farhadi’nin son filmi The Salesman festivalde yakalayamadıklarımdan. Yabancı Dilde En İyi Film adaylığı kesin görünen film Cannes’da Senaryo ve Aktör ödüllerini almıştı. Merak etmemek elde değil.

1. Jackie (20 Ocak)

Jackie Kennedy’nin JFK’in ölümü döneminde yaşadıklarını anlatan filmde Natalie Portman’ın performansı çok konuşuldu. Bu film Portman’ı 2. Oscar’ına kavuşturur mu bilmem ama Pablo Larrain’in yönettiği bu biyografi benim çok ilgimi çekiyor. Hem Kennedy efsanesine farklı bir açıdan bakış olduğu için hem de Jackie çok fazla bir şey bilmediğim ama bilmek istediğim bir kadın olduğu için. Bu yüzden de bu listenin başında yer alıyor.

PAYLAŞ
Önceki İçerikYapımcılar Birliği Adayları ’17
Sonraki İçerikYönetmenler Birliği Adayları ’17
Sinema ve kitap tutkunu bir dijital dünya insanı. Konuşmayı, anlatmayı çok sevdiği için başladığı bloggerlık yolculuğunda sinema maceralarını Tarçınlı Kahve üzerinde paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here