Nisan Ayında Sinemada İzlemeniz Gereken 5 Film

0
3901

Nisan demek İstanbul Film Festivali demek olduğu için, ayın takviminden çok festival takvimi beni alakadar ediyor! Biletlerimi aldım, heyecanla bekliyorum 🙂 Yine vizyondaki filmler içerisinde ilgi çeken 5’i izlenecekler listeme girdi. Buyrun bu ay sinemada izlenmeye değer filmlere:

5. Koca Dünya (07 Nisan)

Reha Erdem’in !f Bağımsız Filmler Festivali’nde yayınlanan son filmi Koca Dünya, Başka Sinema’da gösterime giriyor. Festivalde kaçıranlara duyurulur, evet ben de dahil.

4. Going In Style (21 Nisan)

Eğlencelik bir şeyler izleyeyim diyenler için Going in Style bu ayın liste konuğu. Her anı tahmin edilebilir bir film izleyeceksek, en azından Morgan Freeman, Michael Caine ve Alan Arkin olsun içinde.

3. Silence (21 Nisan)

Evet, Silence ikinci defa listeye girebilen ilk film. Recep İvedik’in tüm salonları doldurması yüzünden vizyon tarihi ertelenen Scorsese filmini tepki olarak ekledim. İzleyelim, ister güzel olsun ister kötü, Scorsese aşkına.

2. Guardians of The Galaxy Vol.2 (28 Nisan)

Macera ve eğlenceyi en iyi harmanlayan, müthiş vakit geçirten bir filmdi Guardians of the Galaxy. Olacaksa böylesi olsun diye çıktık hep birlikte sinemadan. İlki kadar şaşırtamayacak elbet ama kendini ciddiye almayan kahraman takımını merakla bekliyorum, kaliteli eğlenebilmek için.

1. Things to Come (28 Nisan)

Berlin’de En İyi Yönetmen ödülünü alan Things to Come, Elle’de Isabelle Huppert muhteşemliğine doyamamışlar için vizyona giriyor bence. Ben de bu kervanda olduğuma göre bana sinema yolları göründü!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here