Mayıs Ayında Sinemada İzlemeniz Gereken 6 Film

1
4357
mayıs ayında sinemada izlenecek filmler

Mayıs vizyon filmlerinde beklentimizi düşürmemiz gereken filmlerin olacağı bir ay iken Cannes Film Festivali haberleri ile ağzımız sulanmaya devam ediyor. Sezonun resmen açılacağı ayda ilgimi çeken filmler de yok değil, hatta o kadar ki 5 ile sınırlandıramadım bile. Yılın sonunda hangilerinin tadından damağımızda eser kalır bilinmez ama güzel bir sinema yılı olacak gibi hissettiriyor. Kim bilir, Alien: Covenant aklımızı başımızdan alır belki? Buyrun pek subjektif mayıs ayında sinemada izlenecek filmler listesine.

6. Transpotting 2 – 5 Mayıs

Daha önce fragmanını paylaştığım T2: Trainspotting 2 sonunda vizyona giriyor. Danny Boyle’un yönettiği filmde yıllar sonra ekibin buluşmasını izleyeceğiz. Ünlü Trainspotting’den 21 sene sonra gelen devam filmini merakla bekliyorum.

5. Kaygı – 12 Mayıs

Ceylan Özgün Özçelik’in yönettiği ve Ayris Alptekin ile Taner Birsel’in oynadığı film, 36. İstanbul Film Festivali’nde gösterilmişti. Hakkında hep güzel şeyler duyduğum filmi merak etmemek mümkün değil.

4. Alien: Covenant – 12 Mayıs

 

İşte benim için yılın en merakla beklenenlerinden biri. Ridley Scott’ın Alien serisine devamı olan film iştah kabartan bir fragmana sahip. Korku filmlerinden hoşlanmamama rağmen bende bu kadar merak yaratıyor ise, biletleri alma vaktidir.

3. Personal Shopper – 19 Mayıs

36. İstanbul Film Festivali’nde izlediğim Olivier Assayass filmi Personal Shopper çok karışık yorumlar alan bir film oldu. Ben bu türler karması hayalet hikayesini beğenen kampta yerimi aldım, sizlere de öneriyorum. Detaylı yorumu merak edenleri buraya alalım.

Personal Shopper Eleştirisi

2. The Age of Shadows – 26 Mayıs

Çok merak edip bir türlü izleyemediğim The Age of Shadows sinemalara geliyorsa kaçırmam tabii ki. 1920’lerde Seoul’da geçen Güney Kore filmi geçtiğimiz yılın tüm önemli filmlerini izleme görevimi tamamlamak için listede.

Pirates of the Caribbean: Dead Man Tell No Tales – 26 Mayıs

Evet, hepimizin suçlu zevkleri var. Bu filmden keyifli vakit geçirmek dışında zerre beklentim yok. Zira bence çok suyu çıkartılan Karayip Korsanları serisini Javier Bardem oynamasa hiç tekrar radarıma dahil etmezdim bile. Madem ki fragmanı ile merak uyandırmayı başardı, mayıs ayında sinemada izlenecek filmler listesinde de yerini alsın.

1. Bonus: King Arthur: Legend Of The Sword – 12 Mayıs

İşte karşımızda hiç beklentim olmayan bir film daha. Gerçekten bir tane daha Arthur efsanesine ihtiyacımız olduğunu sanmıyorum, bence merakı kalan Merlin dizisine başlasın. Gelin görün ki filmin yönetmeni Guy Ritchie. Etkileyici hızlı geçişlerin ustasından izlenecek filmin sıkıcı da olmayacağına inanmak istiyorum.

1 YORUM

  1. aynı listeyi bende okuyucular ile paylaşmıştım daha önce listemizdeki tek fark sizde kaygı var, bende GERÇEĞİN İKİ YÜZÜ/THE LAST FACE Charlize Theron fark oluşturur görüşündeyim. Diğerlerine bende imzamı atarım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here