Mart Ayında Sinemada İzlemeniz Gereken 5 Film

0
1706

Skandallı, aksiyonlu bir ödül sezonu sonrasında 2017 filmlerine merhaba deme zamanı geldi. Henüz izlememiş olanları geçtiğimiz ay vizyona giren ve hala vizyonda olan Manchester by the Sea ve Moonlight’a alalım. İzleyenler ve yeni filmlere aç olanlar için en güzel filmler Başka Sinema kapsamında buluşacak bizlerle. Buyrun bu ay vizyon takviminden seçkime:

5. Logan (03 Mart)

Bu ay beni en çok heyecanlandıran film Logan. Uzun zamandır olması gereken karanlık, derin ve gerçekçi bir kahraman filmine kavuşacağız gibi hissediyorum. Geçtiğimiz yıl yine bu zamanlarda Deadpool ile bizi ters köşeye yatıran Marvel’den benzer bir atak bekliyorum. Heyecanı bir miktar burukluk da izleyecek çünkü bu film ile Hugh Jackman Wolwerine’e veda ediyor.

4. Neruda (10 Mart)

Şilili şari Pablo Neruda’yı takip eden bir dedektifin hikayesini anlatan Neruda, No ve Jackie filmlerinin yönetmeni Larrain’in filmi. Neruda’nın şiirlerine hayran olmak çekmez ise, Gael Garcia Bernal ve Larrain isimleri sizi sinemaya sürüklemeli.

3. Life (24 Mart)

Filmin fragmanından klişeler ve Alien araklaması aksa da, izlemesi her zaman keyif olan Jake Gyllenhaal’ın adı filmi izlemem için yeterli. Gyllenhaal’a berbat bir kariyeri tek film ile silmeyi başaran Ryan Reynolds eşlik ediyor. Yönetmeni Espinosa’nın kariyeri bende çok fazla heyecan yaratmadığı için çok beklentim yok bu filmden ama umarım farklı fikirler ortaya atabilen bir Sci-Fi olur.

2. The Handmaiden (31 Mart)

Geç bunları, bana provakatif şeylerle gel diyenler için: The Handmaiden. Sinema Bloggerları Ödülleri’nde film adayları arasında olan The Handmaiden, 2016’yı tamamlamak için mutlaka izlemek istediğim.

1. Ghost in the Shell (31 Mart)

Bu filmin 13 yaş sınırı olması hafif kalacağının işaretlerini verse de 95 yapımı animasyonun hatrına ve merakına izlemek gerek. Pek çok kişinin de Scarlett Johanson için izleyeceği film, umuyorum beklenenin üzerinde bir uyarlama ile aslının hakkını verir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here