Mart Ayında Sinemada İzlemeniz Gereken 5 Film

0
3717
mart vizyon takvimi

Vizyona geç giren Oscar adayları nedeniyle Mart vizyon takvimi 2017 filmleriyle dolu. Bence yılın en iyi filmi olan Phantom Thread bence bu ayın yıldızı. Mutlaka tavsiye ediyorum. Cinemaximum‘un Oscar ödüllü filmleri 8 TL’ye gösterdiği kampanyayı da söylemeden geçemeyeceğim. The Shape of Water, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri ya da Darkest Hour’u kaçıranlara önerilir. Buyrun mart vizyon takvimi içerisinden sizin için seçtiklerime:

Mart Vizyon Takvimi Seçkisi

Lady Bird – Uğur Böceği | 02 Mart

Film ve yönetmen dahil 5 dalda Oscar adaylığı alan Lady Bird harika bir büyüme hikayesi. Kadınların anlattığı kadın hikayelerine ne kadar ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. Frances Ha ile hatırlayacağınız oyuncu Greta Gerwig’in ilk yönetmenlik denemesi. Yılın mutlaka izlenmesi gerekenlerinden. Detaylı eleştirisi için buraya tıklayabilirsiniz.

Mudbound | 02 Mart

Netflix yapımı Mudbound her ne kadar Oscar’da 4 adaylık alsa da eli boş döndü. II. Dünya Savaşı sonrası Mississippi’de geçen hikaye savaştan dönen iki adamın hayata dönme çabasını ve ırkçılık ile baş etme hikayesini anlatıyor.

Phantom Thread | 09 Mart

Paul Thomas Anderson’ın son şahikası Phantom Thread, moda dünyasında geçen bir aşk hikayesi. 50’ler Londra’sında geçen hikayede Reynolds Woodcock ünlü bir moda tasarımcısı. Sürekli değiştirdiği sevgililerinin en yenisi, Alma, pek beklediği kişi çıkmaz. Yılın en iyi filmi bence Phantom Thread. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Breadwinner – Pervane | 09 Mart

Animasyon dalında Oscar’a aday olan The Breadwinner !f Bağımsız Filmler Festivali kapsamında gösterilmişti. İzleme şansım olmayan film ile ilgili aldığım güzel yorumlar nedeniyle listede yerini aldı.

Stalin’s Death | 16 Mart

Bu garip komedi ile ilgili okuduğum ve duyduğum yorumlar beni giderek heyecanlandırıyor. !f Film Festivali’nde kaçırdığım cevherlerden biri, benimle beraber vizyonda yakalamaya davet ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here