Kasım Ayında Sinemada İzlemeniz Gereken 5 Film

0
2363

Ekim ayında da bu yazıyı yazmak istedim ancak elim gitmedi, içime sinen 5 film bulamadım, kayda değer tek konumuz Film Ekimi idi. Neyse ki Kasım itibariyle vizyon şenleniyor! Aralık ve Ocak’ta 5 ile yetinemeyeceğimi hisseder gibiyim, ki bu yazıda dahi 3 bonus film var. O zaman buyrun Kasım ayında Helin’ce vizyonda izlenebilir filmlere!

Doctor Strange – 04 Kasım

Marvel’in yeni karakteri Doctor Strange’i 2 ay sonra da yeni Sherlock bölümleri ile gelen Benedict Cumberbatch oynuyor. İnternetler çökmese bari. Bir origin hikayesi, karakterin nasıl Doctor Strange olduğunuz izleyeceğiz. Doktorun Avengers’ın bir sonraki filminde olacağı da şimdiden garanti.

Elle – 04 Kasım

Cannes Film Festivali’nde çok konuşulan Elle (O Kadın) ve Isabelle Huppert’in oyunculuğu o kadar çok konuşuldu ki, ister istemez listeye aldım. Ben kesin izleyeceğim.

Arrival – 11 Kasım

Yılın iddialı filmlerinden Arrival, Film Ekimi’nde fırsat bulamadıklarımdan, bu nedenle sinemada izleyeceğim, sizleri de beklerim. Denis Villeneuve‘ün yönettiği film bir dilbilimcinin uzaylılar ile iletişim kurabilmek için çağırılmasını anlatıyor. 

Fantastic Beasts and Where to Find Them – 18 Kasım

Özlenen Harry Potter dünyasından yeni karakterler ile bir hikaye geliyor, ki eminim tüm Harry Potter hayranları tüm detaylara hakimdir ve aylardır bekliyordur. Ben büyük hayrablardan değilim ama benim de gençliğim kitapları bekleyerek geçti, onların hatrına izleyeceğim filmi.

Lion – 25 Kasım

Dev Patel, Nicole Kidman ve Rooney Mara’lı Lion Oscar Adaylığı olasılığı oldukça yüksek filmlerden. Her ne kadar muhteşem eleştiriler almamış olsa da kadrosu ve duygusal aile canlısı hikayesi ile Weinstein’ın en çok üzerine oynayacağı film olacak.

Bonus: Tabii ki aklımda kalacak filmler var, özellikle Film Ekimi’nde bilet bulamadığım ve vizyona girenler. Ben aşağıdakileri de izlemeye çalışacağım. Fırsatınız olur ise bakın!

Captain Fantastic – 11 Kasım

Graduation – 18 Kasım

A Monster Calls – 11 Kasım

PAYLAŞ
Önceki İçerik[Fragman] La La Land
Sonraki İçerikToni Erdmann
Sinema ve kitap tutkunu bir dijital dünya insanı. Konuşmayı, anlatmayı çok sevdiği için başladığı bloggerlık yolculuğunda sinema maceralarını Tarçınlı Kahve üzerinde paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here