Haziran Ayında Sinemada İzlemeniz Gereken 5 Film

0
5662
vizyon önerileri

Yaz sezonunun başlaması ile bu ay oldukça kurak bir sinema ayı bizi bekliyor. Neyse ki geçmişten bir kahraman bizi kurtarmaya geldi. Yenilenmiş olarak Anayurt Oteli tekrar vizyona giriyor, izlememiş olanlar için harika bir fırsat. Bunun dışında ayın en büyük olayı tabii ki Wonder Woman! İzleyin izlettirin. Yakında detaylı inceleme yazısı da gelecek. Buyrunuz oldukça kişisel vizyon önerileri içeren haziran ayında sinemada izlemeniz gereken 5 film listesine:

1. Wonder Woman – 02 Haziran

Man of Steel ile başlayan DC evreninde büyük beklentiler yaratan Batman v Superman ve Suicide Squad’ın yarattığı hayal kırıklıkları nedeniyle Wonder Woman’ı endişe ile bekliyordum. Hiç beklemediğim kadar beğendiğimi söyleyeyim sadece, detaylı yazısı gelecek. Siz ne yapın edin, sinemada izleyin.

2. Kedi – 09 Haziran

Amerika’da en çok izlenen Türk filmi olan bu belgesel tam bir sürpriz yumurta bu yönden. Geçtiğimiz günlerde Youtube tarafından yayın haklarının alındığını haber vermiştim. Bu kadar bahsettikten sonra vizyon önerilerine dahil edip, hakkını verip izlemek gerekli.

3. Anayurt Oteli – 09 Haziran

Yusuf Atılgan’ın şaheserinden uyarlama olan film yenilendi ve tekrar vizyonda. Böyle bir klasiği sinemada izleme şansını tekrar yakalamak zor, bu nedenle kaçırmamak gerek.

4. Personal Shopper – 16 Haziran

Geçtiğimiz yıl Cannes’da bir yuhalanıp bir ayakta alkışlanarak merakımızı körükleyen Olivier Assayas’ın filmini 36. İstanbul Film Festivali’nde izleyebilmiş, alkışlayan kampta olduğuma karar vermiştim. Moda dünyası ile bir hayalet hikayesini birleştiren Personal Shopper korkutucu ve ilginç bir tür karması, sadece deneyselliği için dahi izlenesi. Türkiye’de Hayalet Hikayesi adıyla vizyona girecek filmin detaylı eleştirisini merak edenler buraya.

5. Baby Driver – 30 Haziran

Fragmanı ve kadrosu ile ilgi çeken bir film Baby Driver. Pek çoğunuz için Kevin Spacey aka Frank Underwood ismi yeterli olacaktır eminim ama kadro çok renkli. İçimden bir ses bu seneninin Kingsman sürprizi bu bebekte yatıyor diyor ama izlemeden bilemeyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here