Going in Style

0
2318
Going in Style - Son Macera
Bu yazın eğlencelik filmlerinden Going in StyleSon Macera, izlemeden ne alacağınızı bildiklerinizden. Kazandığı nokta da bu oluyor. Scrubs‘tan tanıyıp sevdiğimiz ve daha önce Garden State ve Wish I Was Here’ı yöneten Zach Braff yönetmen koltuğunda oturuyor. Morgan Freeman, Alan Arkin ve Michael Caine gibi üç büyük oyuncuyu bir araya getiriyor ve keyifli bir 107 dakika geçirtiyor.

Going in Style – Son Macera

Emekli maaşları şirket birleşmesine kurban giden üç eski dostun banka soymaya karar vermesini ile başlıyor macera. Tek sorun bunun için biraz yaşlı olmaları ve soygunculukla hiç alakaları olmaması. Marketten habersiz bir paket un çıkartmaktan aciz bu üçlü buna rağmen kafasına koyduğunu gerçekleştirmekte kararlı.
Üç aşağı beş yukarı nereye gideceği belli bir film tabii Going in Style. Üç oyuncu için de pek zorlayıcı görünmeyen rollerde, duygusal dede hikayeleri içerisinde seyirciyi karakterlerine bağlamaya çalışıyor yönetmen. Matt Dillon oynadığı başta gerçekçilik için çalışsa da filmin sonunda parodiye dönüşmekten kurtulamayan polis karakteri ile birlikte, kuralların dışına çıkmayan bir senaryo izliyoruz. Leverageın herhangi bir bölümüne konu olabilecek bir film, daha ötesi değil ama kadrosu ile öne çıkmayı başarıyor. Tahmin edilebilirliği pek bir şey katmadığı gibi filmden pek bir şey götürmüyor da. Ortalama vakit geçirip, eğlenmiş olarak üç kafadarın macerasının sonunu izliyoruz.
Going in Style - Son Macera 2017
Yine Morgan Freeman’ın yer aldığı 2008 yapımı Bucket List’i andıran bir film olsa da çok daha az drama içeriyor, onun yanında daha eğlencelik kalıyor. Aklınızda çok uzun süre yer etmeyebilir Going in Style. Bu size güzel vakit geçirtmeyeceği anlamına gelmiyor! Benim uçak filmi tercihim oldu ve pişman olmadım. Böyle zamanlar için birebir.
DEĞERLENDİRME
Yazarın Notu
PAYLAŞ
Önceki İçerikThe Circle
Sonraki İçerikGLOW 1. Sezon İncelemesi
Sinema ve kitap tutkunu bir dijital dünya insanı. Konuşmayı, anlatmayı çok sevdiği için başladığı bloggerlık yolculuğunda sinema maceralarını Tarçınlı Kahve üzerinde paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here