[Fragman] Star Wars: The Last Jedi

0
1384

1983 yılında son filmi vizyona giren orijinal Star Wars üçlemesinin 22 yıl sonra gelen devam filmi Star Wars: The Force Awakens ile başlayan yeni üçleme ile ilgili güzel haber var! Yeni üçlemenin 15 Aralık 2017‘de vizyona girecek ikinci filmi Star Wars: The Last Jedi‘dan fragman yayınlandı.

Hem orijinal kadronun yer aldığı hem de yeni karakterlerin tanıtıldığı The Force Awakens rekor düzeyde izlenmiş ve Star Wars evreninin ilk filmi A New Hope‘a benzerliği nedeniyle de konuşulmuştu. Yeni filmin fragmanı heyecanlandırıcı olduğu kadar benzer endişeleri de gündeme getiriyor. Bu filmde de orijinal üçlemedeki ikinci film olan The Empire Strikes Back‘i andırırcasına usta Yoda gibi eski bir Jedi olan ve toplumdan uzaklaşmış Luke Skywalker‘ın yeni bir Jedi olarak Rey‘i yetiştirmesini göreceğiz. Tüm serinin en kült sahnesi olan Darth Vader’ın Luke’a babası olduğunu açıkladığı gibi Rey’in de aile ilişkileri ile ilgili ortaya çıkabilecek sansasyonel bir açıklama olmamasını ümit ediyorum.

Star Wars: the Last Jedi‘de Daisy Miller, Adam Driver, John Boyega ve Oscar Isaac‘i izleyeceğiz. Geçtiğimiz aylarda aramızdan ayrılan Carrie Fisher‘ın ise Prenses Leia rolünü son kez canlandırdığı film olacak. Son günlerde ailesinin de onayı ile yeni üçlemenin son filminde de sanal olarak görüneceği dedikoduları olsa da, henüz kesinleşmiş değil.

Star Wars filmleri hikaye olarak zaman zaman hayal kırıklığına uğratsa da Looper filmi ile tanınan Rian Johnson‘un yönetimi ile aksiyon ve macera olarak beklentileri karşılayacak gibi görünüyor. Merakla bekliyoruz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here