[Fragman] Blade Runner 2049

0
1304

Kişisel en iyi filmler listemde ilk 5’te yer alacak kadar sevdiğim bilim kurgu filmi Blade Runner‘ın devam filmi Blade Runner 2049‘dan sonunda detaylı bir fragman yayınlandı.

Blade Runner 2049: Hem Heyecan Hem Korku ile Beklemek

Ridley Scott‘ın yapımcılığını üstlendiği filmi son dönemde adından çok bahsettiğimiz, Arrival ile tanıyabileceğini Denis Villeneuve yönetecek. Başrollerde Ryan Gosling ve Harrison Ford‘un oynadığı filmin yeni fragmanı açıkçası iştah kabartıcı. Her ne kadar tedbirli yaklaşmaya ve beklentilerimi yükseltmemeye çalışsam da, Blade Runner dünyasının tonunu tutturmuş gibi görünüyor Villeneuve. İlk filmin insan olmanın ne demek olduğunu sorgulattığını söyleyen Gosling‘i şimdiden distopik dünyada hayal edebiliyorum. Şu ana dek gelen haberler güzel diyebiliriz.

İlk filmin 30 yıl sonrasında geçen Blade Runner 2049, Los Angeles polisinden K’in (Ryan Gosling) eski Blade Runner Rick’i (Harrison Ford) araması ile başlıyor. Bu fragmanda elbette dikkat çeken kendisini tanrı zannetme sanrısına kapılmış bir Jared Leto. Joker ile hayal kırıklığı yaratmış olsa da Leto’ya inancım sıfırlanmış değil. Yaratıcı rolü ile karşılaşmayı merakla bekliyorum. Fragmanda dikkat çeken bir başka isim ise House of Cards ile efsaneler yaratmaya devam eden Robin Wright.

Ben nefesimi tutup beklerken bir yandan Blade Runner’ın uyarlandığı Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi kitabını okuyadurayım, hep birlikte Ekim ayına gün sayalım!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here