Eylül Ayında Sinemada İzlemeniz Gereken 5 Film

0
1684

Sezonun açılması ile birlikte aylık vizyon film seçkilerimi devam ettirmek istedim. Eylül ayı içerisinde vizyona girecek filmlerden benim izlemeyi planladıklarım ve sizi de yanıma çekmeye çalıştıklarım için buyrunuz! Bu ay benim çok merakla beklemesem de ilginizi çekebileceğini düşündüğüm 2 tane de bonus filmimiz var. Buyrunuz!

2 Eylül

Finding Dory // Kayıp Balık Dory

Muhteşem animasyon Finding Nemo’nun devamı olan filmde bu defa unutkan balık Dory ailesini aramaya çıkarken kayboluyor. Nemo gibi onun da bulma ve bulunma hikayesini izleyeceğiz.

The Light Between Oceans // Hayat Işığım

Blue Valentine ve The Place Beyond The Pines filmlerinin yönetmeni Derek Cianfrance’ın yeni filminde son dönemde arılar gibi çalışan Michael Fassbender ve Alicia Vikander ile Rachel Weisz oynuyor. Macbeth ile Fassbender’e aşkımı ilan ettiğim için, bu filmi kaçırmam söz konusu değil. Cianfrance’ın da psikolojik olarak derin filmlerini seviyorum, sevginin tüm hallerini çok güzel anlatıyor, hevesliyim.


16 Eylül

Bridget Jones’s Baby // Bridget Jones’un Bebeği

Bir şey mi dediniz? Evet sinemada izleyeceğim, evet Bridget Jones’u çok seviyorum ve bundan utanmıyorum! Şapşal Bridget’in bu defa kendisini bir bebek ile iki erkek arasına sıkıştırmasını izleyeceğiz, ben mısırımı aldım bekliyorum.


30 Eylül

Tschick // Elveda Berlin

Fatih Akın olduğu için ilgimi çekiyor, nasıl çıkacağını merak ediyorum.

Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children //  Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları

Tim Burton’un kitap uyarlaması olan filmi kabul etme nedeni, kendisi de çocukken “tuhaf” hissetmesi imiş. Tam Burton’luk bir hikaye gibi geliyor bana, bu nedenle de listede.


BONUS:

Sully – 9 Eylül


Tom Hanks’in son dönemde oynadığı filmler o kadar birbirine benzer hale geldi ki, büyük oyuncu sadece kendini tekrarlıyor gibi hissediyorum. Bir de filmin yönetmeni milli kahraman filmlerinin vazgeçilmezi Clint Eastwood olunca, çok heveslenemiyorum. Elbet vaktim olunca izleyeceğim ama  acelesi de yok.

War Dogs // Vurguncular – 30 Eylül

Gerçek bir hikayeden uyarlama olduğu yazan filmin ilgimi çekme sebebi hem kadro hem yönetmen. Çok tarzım bir film olmadığı için bonus listeye girebildi.


PAYLAŞ
Önceki İçerikGhostbusters
Sonraki İçerik21. Yüzyılın En İyi 100 Filmi
Sinema ve kitap tutkunu bir dijital dünya insanı. Konuşmayı, anlatmayı çok sevdiği için başladığı bloggerlık yolculuğunda sinema maceralarını Tarçınlı Kahve üzerinde paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here