Ekim Ayında Sinemada İzlemeniz Gereken 5 Film

0
3604
Blade Runner Vizyon Takvimi Sinemada Ne Var Vizyondaki Filmler Gösterimdeki Filmler

Siteye pek yazı yazamadığım Eylül ayı sonrasında hem Filmekimi hem de canlanan vizyondaki filmler ile en sevdiğim aylardan birindeyiz. 2017’nin önemli filmlerinin yavaş yavaş düşmeye başladığı ay Ekim. Bu yıl Filmekimi programı da hiç olmadığı kadar dolu ve güzel. 06 Ekim’de vizyona girecek Rebel in the Rye bu listede yer alamadı ama incelemesine şuradan ulaşabilirsiniz. Tüm Filmekimi izlenimlerimi Filmekimi 2017 sayfasında topluyorum, takipte kalın 🙂 Benim en merak ettiğim film de bu ay vizyona giriyor. Ekim ayını sevmeyelim de ne yapalım, yaz bitecekse böyle bitsin. Ekim ayında sinemada olan filmler içerisinden seçtiğim 5 film ile baş başa bırakıyorum sizi. Bol filmli, harika bir sinema sezonu olması dileğiyle!

Ekim Ayı Vizyondaki Filmler

5. Blade Runner 2049 – 06 Ekim

Bu film ile ilgili tüm haberleri okuyor olmam ve gün saymam, beni tanıyanları pek şaşırtmayacaktır. Normalde bilim kurguya özel bir ilgim olmamasına rağmen Blade Runner pek hoşlanmadığım en sevdiğin film nedir sorusu karşısında aklıma gelen tek film olur çoğu zaman. Eksiksiz bulduğum, görsel bir şölen ve zamanının ötesinde bir film olmasının dışında sorguları da bende çok yer eden filmin devamı beni heyecanlandırmasın da ne olsun. Hem de geçen sene Arrival’ı başyapıta dönüştürmeyi bilen Villeneuve‘nin yetkin ellerinde Ryan Gosling’in başrolünde. Harrison Ford’un Rick Decard ile dönmesi ile üstüne kaymak. O zaman biletleri alalım ve saat saymaya başlayalım!

4. Cingöz Recai – 13 Ekim

Mini bir film fabrikası misali çalışan Onur Ünlü, Peyami Safa’nın Cingöz Recai’sini uyarlarsa ister istemez merak ediyor insan. Pek fazla Türk filminin bu listede yer bulamadığını da göz önünde bulundurursak, listelere alalım.

3. Happy End – 13 Ekim

Haneke Mutlu Son diye film yapınca insana ister istemez bir gülme geliyor açıkçası. Filmekimi’nde izleme şansı bulduğum film bir Haneke başyapıtı mı, bence değil. Bu yine de yönetmenin izlenmeye değer bir film yaptığı gerçeğini değiştirmiyor. Tabi aman diyim, siz mutluluk filan beklemeyin, Haneke sonuçta.

2. Good Time – 20 Ekim

Safdie kardeşlerin yeni filmi Good Time, kötü giden bir baskının sonunda kardeşini hapisten kurtarmaya çalışan bir adamı anlatıyor. En az ekrandaki sevdiceği Kristen Stewart kadar iyi seçimler yapmakta ve kendisini parlak vampirden gerçek oyuncuya çevirmekte olan Robert Pattison başrolde.

1. The Party – 27 Ekim

Filmekimi kapsamında izlemeyi beklediğim The Party, siyah beyaz halleri, yönetmeninden oyuncularına tüm kadrosuyla ilgimi çekiyor. <3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here