Drinking Buddies

0
977
Drinking Buddies
Drinking Buddies (2013)

Belk afişi, belki de ismi dolayısıyla oldukça düşük bir beklenti ile izledim Drinking Buddies’i. Çok doğru bir şey yapmışım çünkü hem çok beklenti ile izlememek gereken bir film, hem de şaşırtan sevimlilikte.

Film iki çiftin kendi aralarındaki ve birbirleriyle ilişkileri ile alakalı. Bu kadar basit. İlişkiler üzerine büyük sözler söylemeye çalışmayan, sadece bir kesit sunan ve büyük bir finale bağlama çabası olmayan çok samimi bir film var karşımızda. Herhangi bir kurala uymaya çalışmayan bir romantik komedi. Ben açıkçası bu samimi halini pek sevdim. Gerçekten ferahlatıcı bir etki var iddiasızlığında. Böyle daha çok film çekilmesine ihtiyacımız var diye düşündüm, keyifli bir 2 saat için her zaman dev bütçelere gerek olmadığının da bir göstergesi.

Filmin bu doğallığının muhtemelen en önemli sebebi, doğaçlama olması. Aktörlerin genel olarak olacak olaylar hakkında belli belirsiz bir fikri olsa da, ellerinde bir senaryo yokmuş. Karakterlerinin adlarını dahi kendileri belirlemişler. Filmi izledikten sonra bu bilgiler bana çok normal geldi.

Karakterlere gelirsek, ana karakterler aslında Kate (Olivia Wilde) ve Luke (Jake Johnson). Bir bira üretim tesisinde iş arkadaşı olan ikili çok yakın iki arkadaş. Jill (Sevimlilik abidesi Anna Kendrick) ve Chris (Ron Livinston)’in de olduğu tabloda herkesin hislerinden kesitler izliyoruz. Daha fazla bahsedip filmin tadını kaçırmak istemem, çünkü spontane havası keyif almanızı sağlayacak şey. İşler biraz karışıyor demek yeterli.

Filmi sevdiren Wilde ve Johnson. Aralarında iyi bir kimya olan ikilinin tüm sahneleri iyi anlaştıklarının kanıtı. Wilde karakterini gayet güzel bir şekilde derinleştirip, var ederken, Johnson New Girl’den alışkın olduğumuz “sempatik ve doğal” adamı oynuyor yine. Sanılmasın ki şikayetim var! Bence çok yakışıyor Johnson’a. Eskiden çok iyi anlaştığımız için kısa süre vurulduğumuzu düşündüğümüz iyi bir arkadaşımız gibi. Hep bu tarz rolleri oynayabilir kanımca. Anna Kendrick’e gelince, Jill onun gibi tatlı. Beklenmedik bir Kendrick yok karşımızda, ideal kız arkadaş modeli. Alın evinize götürün bulursanız böylesini.

Ben pek sevdim, beklediğimden de güzel vakit geçirdim. Bence listenize alın, böyle gerçekçi ve tatlı filmlerin değerini bilmek gerekli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here