Başka Sinema

0
1184

Yazın girdiğim tembellikten artık çıkmanın vakti geldi de geçiyor bile. Oscar sezonuna girmişken ben de hem daha sık yazmaya hem de açıklarımı kapatmaya kararlıyım!

Film Ekimi’nde pek bir şeye gidemediğimi de düşünürsek, merak ettiğim film sayısı korkutucu sayılara ulaşmış 🙂 Neyse ki artık buna çok güzel bir çözüm var; Başka Sinema.

Başka Sinema bizde vizyon şansı bulamayan yılın sadece bir kaç haftasında bilet sıralarında saatlerce bekleyerek gidebileceğiniz filmleri daha ulaşılır kılan, güzel bir proje. Mottosu “Bize her gün festival” olan Başka Sinema’ya şu anda 4 sinema salonunda aktif: Beyoğlu Sineması, Rexx Sineması, Capitol Spectrum ve Büyülü Fener Kızılay.

Geçtiğimiz hafta Onur Ünlü’nün kendi tercihi nedeniyle vizyonda izleme şansımız olmayan “Sen Aydınlatırsın Geceyi”yi izledim Başka Sinema sayesinde, ki bu filmin daha çok insana ulaşmıyor olması ne acı! (Yazısı kısa zaman sonra burada) Bu hafta Çarşamba günü sürpriz film gösterimi ile birlikte Başka Sinema vizyonunda Hayatboyu, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Blue is The Warmest Color ve Frances Ha yer alıyor. Gelecek filmlerde ise yine festivallerde adından bahsettirmiş, heyecan uyandıran, bir birinden güzel filmler var, merak edenler buraya tık tık. Özellikle 32. İstanbul Film Festivali’nde izlediğim ve Ercan Kesal’ın 20. Altın Koza Film Festivali ve 32. UİFF’de En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldığı Yozgat Blues’u kesinlikle tavsiye ediyorum, film ile ilgili eleştirime buradan ulaşabilirsiniz.

Başka Sinema, bana umut veriyor! Bir bir eski sinemalarımızın kapandığı, kaliteli yapımların kar amaçlı ve düşük kaliteli yapımların arasında bir haftadan uzun süre vizyonda yer bulamadığı bir yerde, Wall.E’nin bulduğu çiçek gibi davranmaya niyetliyim kendisine, herkesi de desteklemeye davet ediyorum. Bu projeyi düşünen, hayata geçmesinde katkısı olan herkese tek tek teşekkür ediyorum buradan. 

Çok güzelsin Başka Sinema. Hep böyle kal.

PAYLAŞ
Önceki İçerikEnder’s Game
Sonraki İçerikAll Is Lost
Sinema ve kitap tutkunu bir dijital dünya insanı. Konuşmayı, anlatmayı çok sevdiği için başladığı bloggerlık yolculuğunda sinema maceralarını Tarçınlı Kahve üzerinde paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here