Aralık Ayında Vizyondaki Filmlerden Hangilerini İzlemeli?

2
2419
vizyondaki filmler

Aralık ayı ile birlikte her taraf ışıklandı, süslendi ve yeni seneye hazırlanır modda. Vizyon takvimi bundan geri kalacak değil tabii ki. Tam bir şenlik söz konusu vizyondaki filmlerde. Yine pek kişisel, ben ne izlemeyi düşünüyorumdan yola çıkmış, muhtemelen beklediğiniz filmleri bulamayacağınız bir liste ile karşınızdayım. Vizyondaki filmler içerisinde izlediğim ama mutlaka önerdiğim için listeye aldıklarım da oldu, bu sayede çoğunluğu öyle olsa da sadece merakıma yenildiğim bir liste de değil. Buyrun bu yılın son vizyon takvimi listesine:

Aralık 2017 – Vizyondaki Filmler

1. Star Wars: The Last Jedi | 13 Aralık 2017

Beklenen Star Wars dönüşüne günler kala, en heyecansız bekleyişi yaşıyorum. VII’nin geri dönüştürülmüş senaryosu bu film için olan heyecanlarımı yerle bir etti. Buna rağmen izleyecek miyiz? Tabii ki.

2. The Party | 15 Aralık 2017

Filmekimi’nde bilet alıp gidemediğim The Party, kötü yorumlar alan Woody Allen filmi Wonder Wheel yerine listemde yerini aldı. Kısmet bu ay izlemekmiş diyorum, sizleri de davet ediyorum. İncelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Stronger | 22 Aralık 2017

Jake Gyllenhaal’un son dönemin en iyi oyuncularından biri olduğunu her fırsatta yazıp duruyorum. Nightcrawler gibi muhteşemlikler bir yana, Southpaw gibi klasik geri dönen boksör filmine bile muhteşem bir tat ve derinlik katabiliyor. Ne oynasa izleyeceğim bu nedenle bir süre. Bu biyografik film de bu ay kaçırmayacaklarımdan bu nedenle.

4. Acı Tatlı Ekşi | 22 Aralık 2017

Sürpriz! Bu listeye Türk filmleri pek dahil olamıyor, hele de romantik komediler. Gelin görün ki, son 10 yıldır tek izlediğim Türk dizisi olan Aşk Yeniden ile kalbimi çalan Buğra & Özge ikilisini tekrar başrolde görünce dayanamadım. Listenin kişisel olduğu konusunda uyarmıştım! Merak ediyorum ama beklentim oldukça düşük, bir nevi İncir Reçeli kokuyor çünkü fragman. Umarım en azından göz devirmesi az bir romantik film olur. Buradan itirafımı edeyim ki, kardeşim biletleri hazırlasın şimdiden.

5. 120 BPM | 29 Aralık 2017

Bu senenin çoğu listesinde denk geleceğiniz Kalp Atışı Dakikada 120’yi Filmekimi‘nde izlemiş, bayılmıştım. Herkes izleyene dek tüm listelerimde yer vermeye de devam edeceğim. Neden izleyelim bu filmi derseniz, şuradaki yazısına bekliyorum sizleri.

6. The Greatest Showman | 29 Aralık 2017

La La Land’in Esinlendiği Filmler yazımla belli ettiğim üzere, müzikal sevgim filme bakmaksızın listeme aldırıyor. P.T. Barnum’un hayatından esinlenilen bu müzikalde bir de 2008 Oscar sunumu ile hala her yıl özlemle andığımız Hugh Jackman olunca bize de yeni yıla bu filmle girmek kalıyor! The Greatest Showman ile bu yılın son vizyon seçkisini kapatıyor, herkese sinema dolu bir yıl diliyorum 🙂

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here