Aralık Ayında Sinemada İzlemeniz Gereken 5 Film

0
1902

Hemen 30 Aralık olabilir mi lütfen?! Heyecanımı maruz görün, bu yıl en çok beklediğim film La La Land’e gün saydığım doğrudur. Bu yıl bende hiç bir şeyin Gilmore Girls’ün dönüşü kadar heyecan yaratması mümkün olmasa da La La Land’de kalbimi heyecanla çarpmasına neden oluyor. Ben burada kendi kendime beklentimi yükseltirken Aralık listesini biraz ihmal ettim. Buyrun bu ay Helin’ce neler izlemeye değer listesine, hem de artık liste formatında! 🙂

Tom Ford’un ikinci harikası olmasını beklediğim film ile ilgili yorumlar beklediğim seviyede gitmiyor olsa da, izlemeden bilemeyeceğim. Listeyi geç yaptığım için izleyip gördüğüm Allied’ın yerine geldi aslında, çaktırmayalım. Edit: Nocturnal Animals incelemesi burada.

4. Rogue One: A Star Wars Story (14 Aralık)

LucasFilm’i satın alan Disney’in etinden sütünden yararlanmayacağını düşünmek hata olurdu. Bu da seriye verilen yeni nefeslerden biri, bizi bir sonraki filme kadar oyalaması için vizyona giriyor.

3. Assassin’s Creed (23 Aralık)

Macbeth’in kadrosu birbirini özlemeye dahi vakit bulamadan tekrar bir araya gelmiş. Son aşkım Michael Fassbander ve Cotillard’a hiç şikayetim yok. Macbeth’te biraz etkisiz kalan yönetmenin önüne geçen muhteşem Arkapaw da burada olduğu için, normalde tarzım değil diyeceğim film, listemize hoşgeldi.

2. Collateral Beauty (23 Aralık)

Will Smith her ne kadar bende bir heyecan oluşmasına engel olsa da (adama garezim nereden onu da bilmiyorum ama) filmin kadrosu kalp krizine yeterli. En kötüsü de bu kadar iyi kadrolar ne zaman bir araya gelse, sinemadan mutsuz çıkmamız. Umarım ikinci bir Love, Actually olur da, Christmas listelerimize yeni bir film ekleyebiliriz sonunda.

1. La La Land (30 Aralık)

La La Land heyecanımı yeterince paylaştım diye düşünüyorum. Dans, müzik, hayalkırıklığı… bu film beni pek heyecanlandırıyor, umarım hayalkırıklığı kısmı bende geçerli olmaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here