Altın Küre 2015 | Tahminler

0
1421

Altın Küre için son saatler! Her ne kadar daha popülist tercihler yapsa da, Oscar öncülü kabul ettiğimiz Altın Küre ödülleri bu akşam dağıtılıyor. İşin en kötüsü, bu defa hiç bir ulusal kanal yayınlamıyor, bilgisayar üzerinden ile izlemek durumundayız. Daha önce bahsettiğim gibi bir grup sinema bloggerı The Oscar Boy‘un önderliğinde Gold Diggers olarak bir araya geliyoruz ve tahminlerimizi paylaşıyoruz. Tahminlerimi buradan da paylaşayım istedim bir kaç kelam ile. 21 bloggerın katıldığı Altın Küre Gold Diggers tahminlerini görmek için buraya.

En İyi Film’de en çok öne çıkan sezon favorileri Boyhood ve Birdman’in farklı kategorilerde olması neredeyse ikisinin de zaferini garantiledi. Belki bir sürpriz yapıp The Grand Budapest Hotel ödülü alır mı diye gözlerinin içine bakıyorum yine de. Yönetmen kategorisinde de Boyhood’a olan sevgi öne çıkacaktır diye tahmin ediyorum, o yüzden oyumu Linklater’dan yana kullandım. Drama kategorisinde göreceğimizi ve ciddiye alacağımızı pek düşünmediğimiz Steve Carell Michael Keaton’un boşluğundan yararlanır gibi geliyor ancak Jake Gyllenhall ya da Benedict Cumberbatch sürprizi de olasılık dışı değil. Kadın oyuncu kategorisinde Julienne Moore’un kendimizi hazırladığımız zafer turunun ilk aşaması olacak. Burada beni şaşırtacak tek şey, Jennifer Aniston olur.

Komedi/Müzikal’de de Oscar’a da en yakın isim olan Michael Keaton öne çıkıyor. Burada da sürpriz dileklerim Ralph Fiennes’ten yana. Kadın oyuncu kategorisinde Julianne Moore acaba iki kategoriyi birden alıp, efsane bir akşam yaşatır mı? diye düşünmeden edemiyorum ama bunu yapmak istemeyeceklerini de düşünerek Amy Adams’tan yana kullandım oyumu. Yardımcı Erkek oldukça garanti bir seçim, yardımcı kadında da benzer bir seçim yaptım. Senaryonun The Grand Budapest Hotel’e gitmesini diliyorum, ama müzik kategorileri hakkında hiç bir fikrim yok. Yabancı Film’de sezonun favorisi yerine bir sürpriz denemesi yapıyorum.

Buyrunuz adaylar, bakalım bu akşam neler gösterecek!

DRAMA
En İyi Film – Boyhood
En İyi Erkek Oyuncu – Steve Carell
En İyi Kadın Oyuncu – Julianne Moore
KOMEDİ/MÜZİKAL
En İyi Film – Birdman
En İyi Erkek Oyuncu – Michael Keaton
En İyi Kadın Oyuncu – Amy Adams
En İyi Yönetmen – Richard Linklater
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – J.K. Simmons
En İyi Kadın Oyuncu – Patricia Arquette
En İyi Senaryo – The Grand Budapest Hotel
En İyi Müzik – Interstellar
En İyi Şarkı – Glory (Selma)
En İyi Yabancı Film – Force Majeure
En İyi Animasyon – The Lego Movie

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here