Ağustos Ayında Sinemada İzlemeniz Gereken 5 Film

0
3664
Ağustos Vizyondakiler

Emmy yaklaştıkça dizilere odaklandığımız ve Game of Thrones’un gündem krallığını ilan ettiği bir aydayız. Ben açıkçası dizilerdeki açıklarımı kapatmaya çalışıyorum ödüller öncesinde. Buna rağmen vizyondakiler listesi Başka Sinema sayesinde Ağustos ayına göre çok da kurak değil. Bu ay vizyona girecek filmler içerisinde önceden festivallerde izlediklerimiz ağırlıkta. Haziran ve Temmuz’daki büyük filmler olmasa da yazı renklendirecek filmler var, en olmadı Three Colors üçlemesi oynuyor! Gelelim bu ayın vizyonda ne var listesine:

Vizyondakiler

5. Manifesto | 11 Ağustos

Cate Blanchett’in tek kişilik dev kadro olarak oynadığı filmde monologlar üzerinden manifestoları aktarıyor. Farklı karakterleri oynayan Blanchett’in oyunculuğu ya da sadece deneyeselliği için dahi izlenmesi gereken bir film.

4. Son Portre – Final Portrait | 18 Ağustos

İsveçli ressam Alberto Giacometti’nin hikayesini ünlü oyuncu Stanley Tucci‘nin yönetmenliğinde izleyeceğiz. Ünlü ressamı Geoffrey Rush‘in oynadığı filmde Amerikalı James Lord’un (Armie Hammer) bir portre için otururken aralarında başlayan arkadaşlığı anlatıyor.

3. Çılgın Hırsız 3 – Despicable Me 3 | 25 Ağustos

Yaşasın Minionlar! En sevdiğimiz aptallar sürüsünün yeni filmi çok parlak bir devam filmi gibi görünmüyor. Peki bu umrumuzda mı? Pek sayılmaz. Minyonlar filmini de izlemiştik içi boş hikayesine rağmen. Her türlü eğlencelik olarak izlenecek. Umarım ki yeteri kadar minion saçmalığı olsun, bol bol Gru’nun kızlarını görelim, Gru’nun kendi hikayesi çok da ilgimi çekmiyor açıkçası.

2. Şanslı Logan – Logan Lucky | 25 Ağustos

Steven Soderbergh‘in yeni filmi NASCAR esnasında soygun yapmaya çalışan iki kardeşin macerasını anlatıyor. Daniel Craig’i uzun zaman sonra James Bond dışı bir rolde izleyeceğimiz Logan Lucky’de bir diğer ilgi çeken isim Channing Tatum. Bu yılın ikinci Baby Driver‘ı mı olacak, merak ediyorum.

1. Senin Adın – Your Name | 25 Ağustos

2016 animasyonları arasında merak ettiğim ve izleyemediğim tek film Your Name. Tokyo’da yaşayan Taki ile bir kasabada yaşayan Mitsuha garip bir şekilde kendilerini birbirlerine bağlanırken buluyor. Bu iki karakterin bağı aralarındaki mesafe ile tanımlanabilecek mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here